Etkinlikler

İPG Plastik Taahhütleri İlerleme Rapor Lansmanı 1 Kasım’da

İPG kurucular olarak, girişimin imzacısı olan şirketleri 2023 yılı sonuna kadar Türkiye'de plastik kirliliğini azaltmak amacıyla taahhütlerini belirlemeye ve belirledikleri taahhütleri kamuoyu ile paylaşmaya davet etmiştik. Bugün, İPG olarak önemli bir aşamaya geldiğimizin bilgisini vermekten mutluluk duyuyoruz. İPG imzacisi 42 sirket, 2023 yilina kadar somut plastik azaltım ve kullanım önleme taahhütlerini verdi. İPG çatısı altında, 2021 yılında 33 şirketin verdiği plastik taahhütlerindeki ilerlemeleri ve 2022 yılında ilk kez taahhüt veren 9 şirketin verdiği taahhütleri paylaştığımız ve aynı zamanda şirketlerden uygulama örneklerine yer verdiğimiz ilerleme raporumuzu hazırladık.

Döngüsel Ambalaj Tasarımı Eğitimi - 1

İPG faaliyetleri kapsamında düzenlenen Döngüsel Ambalaj Tasarımı Eğitimi’nin ilk oturumu 10 ve 16 Aralık’ta farklı sektörlerden 10 şirket ve 20 katılımcıyla çevrim içi olarak gerçekleşti.

Döngüsel Ambalaj Tasarımı Eğitimi - 2

İPG faaliyetleri kapsamında düzenlenen Döngüsel Ambalaj Tasarımı Eğitimi’nin ikinci oturumu 11 ve 18 Ocak’ta farklı sektörlerden 6 şirket ve 15 katılımcıyla çevrim içi olarak gerçekleşti.

İPG Plastik Taahhütleri Raporu Lansmanı

Plastik kirliliğinin önüne geçmek, geleceğe yaşanılabilir bir dünya bırakmak için büyük önem taşıyor. Global Compact Türkiye, SKD Türkiye ve TÜSİAD iş birliğiyle, iş dünyasını harekete geçirmek amacıyla kurulan İş Dünyası Plastik Girişimi’nin (İPG) “Plastik Taahhütleri Raporu Lansmanı”nda 34 şirketin plastik taahhütleri hazırlanan raporla kamuoyuna duyuruldu.