Etkinlikler

Döngüsel Ambalaj Tasarımı Eğitimi - 1

İPG faaliyetleri kapsamında düzenlenen Döngüsel Ambalaj Tasarımı Eğitimi’nin ilk oturumu 10 ve 16 Aralık’ta farklı sektörlerden 10 şirket ve 20 katılımcıyla çevrim içi olarak gerçekleşti.

Döngüsel Ambalaj Tasarımı Eğitimi - 2

İPG faaliyetleri kapsamında düzenlenen Döngüsel Ambalaj Tasarımı Eğitimi’nin ikinci oturumu 11 ve 18 Ocak’ta farklı sektörlerden 6 şirket ve 15 katılımcıyla çevrim içi olarak gerçekleşti.

İPG Plastik Taahhütleri Raporu Lansmanı

Plastik kirliliğinin önüne geçmek, geleceğe yaşanılabilir bir dünya bırakmak için büyük önem taşıyor. Global Compact Türkiye, SKD Türkiye ve TÜSİAD iş birliğiyle, iş dünyasını harekete geçirmek amacıyla kurulan İş Dünyası Plastik Girişimi’nin (İPG) “Plastik Taahhütleri Raporu Lansmanı”nda 34 şirketin plastik taahhütleri hazırlanan raporla kamuoyuna duyuruldu.

İş Dünyası Plastik Girişimi Kuruldu

Global Compact Türkiye, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ve TÜSİAD plastik kirliliği ile mücadeleyi bir adım öteye taşıyarak “İş Dünyası Plastik Girişimi”ni kurdu. Girişimin çağrısına cevap vererek çözümün parçası olmak isteyen şirketler 2021 yılına kadar plastik taahhütlerini belirleyeceklerini açıkladılar.